Kütük Tasarımlar, Mobilya, Tasarım Trendleri

En İlginç 10 Kütük Ofis Mobilyası

ofis mobilya

Günümüzün büyük bir kısmını çalışma ortamları olan ofis ortamlarında geçiriyoruz. Ofisler artık sadece iş yapma alanı olmaktan çıkıp aynı zamanda yaratıcılığı ve verimliliği artıran mekanlara dönüşüyor. Bu dönüşümde seçilmiş mobilyalar büyük önem taşıyor. Alışılmışın dışında, estetik ve fonksiyonelliği bir arada sunan mobilyalar, çalışanların motivasyonunu artırırken, ofislerin karakterini de yansıtıyor. İşte dünya genelinde dikkat çeken ve ilham veren, en ilginç 10 kütük ofis mobilyası… Bu özgün parçalar, doğal malzemelerin sıcaklığını modern tasarımlarla buluşturarak ofislere benzersiz bir hava katıyor.

Tabut Sandalye

Tabut şeklindeki bu ilginç ofis koltuğu, iş dünyasının bazen zorlayıcı ve sıkıcı yanlarını mizahi bir dille yansıtıyor. Özellikle iş temposunun getirdiği stresle baş etmeye çalışan ancak işlerinden ayrılamayanlar için tasarlanmış olan bu sandalye, kullanıcıların duygusal deneyimlerini sağlıklı bir şekilde ifade etmelerine olanak sağlıyor. Sandalye, sıradan ve monoton iş günlerinin sıkıntısını simgeliyor. Özellikle bitmek bilmeyen toplantılar ve e-posta trafiği arasında kaybolmuş hissedenler için bu koltuk, hissettikleri rutin ve bitkinliği görsel bir anlatımla özetliyor. Fakat her ne kadar duyguları anlatabilen bir tasarım olsa da iş ortamına katabileceği hissiyatın gerekliliği tartışılır.

Tabut sandalyesinin kökeni ve etkisi hakkında çeşitli spekülasyonlar bulunmaktadır. Bu ilginç tasarımın, sanat dünyasından ilham alarak ortaya çıktığı düşünülmektedir. Özellikle Rene Magritte’in “Balkon” (1950) adlı tablosundan esinlenildiği gözlemlenmektedir. Magritte’in tablosunda, balkonda dört tabut yer almaktadır ve ilginç bir şekilde, bunlardan biri bir sandalye şeklindedir. Bu görsel, aslında 1869’da Edouard Manet’in aynı isimli eserine dayanmaktadır. Manet’in tablosunda ise üç kişi balkonda poz verirken, bir kadın sandalyede oturmaktadır. Magritte, Manet’in tablosundaki balkon ve çevresel detayları kendi eseri için yeniden yorumlamıştır.

Flow Duvar Masası

Çalışma alanı kısıtlı olan herkes, her zaman birden fazla amaca hizmet edebilecek mobilyalar arayışındadır. Bazı mobilyalar çoklu işlevlere hizmet edebilirken, hem dekoratif hem de kullanışlı olabilmeleri ile bilinir. Kullanılmadıklarında katlanabilme veya saklanabilme yetenekleri de olabilir bu nedenle size daha fazla alan sağlarken aynı zamanda sahip olduğunuz sınırlı alanın daha iyi görünmesini sağlar. Bunların hepsini yapabilecek bir mobilya bulmak zor olabilir ama piyasada bu zorluğun üstesinden gelebilecek çok sayıda yaratıcı mobilya tasarımcısı vardır. Bunlardan biri de Robert van Embricq.

Flow Duvar Masası, bir mobilya parçası için tüm bu gereksinimleri karşılayabilecek bir tasarıma sahiptir. “Saklandığında” ve katlandığında minimalist, geometrik şekilleriyle duvarda alışılmadık bir parça olarak görünüyor. Başlangıçta düz bir tuvaldir ve açtığınızda “sarmal bir tırtıl” gibi görünür ve çalışabileceğiniz, okuyabileceğiniz veya günlüğünüze yazabileceğiniz bir masaya dönüştüğünü fark edersiniz. Çok işlevli olmasına rağmen oldukça sade ve aynı zamanda sürdürülebilir bir tasarıma sahiptir.

Abyss Horizon

ofis mobilyası

Duffy London tasarımı olan masa dünya üzerinde en çok ilgi çeken tasarımlardan biridir. İlk taslağı 2012’de çizilen Abyss Horizon, suyun farklı derinliklerinde renginin nasıl değiştiğini gözlemlediğimizi hatırlatan görsel bir etki yaratmak için ahşap ve heykel cam katmanlarını kullanarak derinliği temsil etmeyi amaçlamıştır. Daha sonralarda benzer örneklerinin de ortaya çıkması ve topladığı büyük ilgi ile kendisinin müşteriler tarafından hem ev hem ofis mobilyası olarak sevilmesini gözler önüne seriyor.

Rüya yeni bir ihtimalin, genişleyen ufkun, büyük umudun taşıyıcısıdır.

HOWARD THURMAN

Ahşap ve Alüminyum Masalar

ofis mobilyası

Ürün tasarımcısı Hilla Shamia, şık masalar ve banklar oluşturmak için dökülmüş alüminyumu düzensiz şekilli ahşap parçalarla eritmenin yeni bir yolunu geliştirmiş. Süreç, ağaç gövdesinin doğal formunu korurken, erimiş alüminyumun ahşabın çatlaklarına akmasına izin vererek, iki malzemeyi buluşturmaktan oluşuyor.

Ahşap Kütük Masa

ofis mobilyası

Hilla Shamia’nın tasarım masasına benzeyen bu tasarım, Tasarımcısı John Houshmand tarafından asıl işlevi olan yemek masası amacıyla üretilmiştir fakat şık görüntüsü ve doğallığı hatırlatan kütük temeli ile ofislerin de gözdesi olmayı başarmıştır.

Cam Nehir Masaları

ofis mobilyası

Orijinal cam desenli masa tasarımı 2011 yılında Greg Klassen tarafından yaratılmıştır. Yüzlerce cam desenli masa dünyanın her yerinde kendine yer bulmuştur ve The Wall Street Journal, Huffington Post, Sunset Magazine, Luxe Magazine ve diğer sayısız medyada yer almıştır.

Cam ve ahşabın birlikteliği sadece masa tasarımları ile kalmamış ve tablo, dolap, raf gibi bir çok farklı eşyada da kullanılmıştır.

Mobilya dünyasında büyük ses getiren cam desenli masa trendini ofisinize taşımak için kendi tasarımlarımız olan kütük masalarımızı inceleyebilir veya tamamen size özel bir tasarım için iletişime geçebilirsiniz. Kütük masalarımız için tıklayınız.

Dal ve Ağaç Sehpaları

ofis mobilyası

Tıpkı diğer tasarımları gibi, dal ve ağaç sehpahaları da Blue Nature’ın tasarım departmanı tarafından ortaya atılmış bir fikirdir. Kendilerinin örnekteki gibi bir çok ahşap ürünü bulunmaktadır.

Damlayan Çikolata Masası

ofis mobilyası

Ahşaptan yapılma bu iştah açtıran masalar Matthew Robinson’a ait bir tasarımdır. Çalışma ortamını samimileştirmek ve mizahi bir görünüm katmak için tercih edilebilirler. Tatlı olması ile birlikte göz yormayan bir minimalistliği vardır.

Meşe Merdiven Rafı

Cox & Cox tasarımı olan merdiven raflar yukarı çıktıkça daralan rafları ile duvara dayalı bir merdiven görünümündedir. Klasik rafların yerine daha eğlenceli ve farklı görünümleri çalışma ortamına yerleştirerek ofisin enerjisini arttırmak isteyenler için uygun olabilir.

Sandık Raflar

Rose & Grey tasarımı olan sandık raflar, üzerlerindeki etiket yuvaları ile saklama dolapları olarak kullanılır. Antika görünümü ile çalışma ortamlarına renk katmak isteyenlerin ilgisini çekebilir.

Bu ilginç ofis mobilyaları, sadece iş mekanlarını dekore etmekle kalmıyor, aynı zamanda çalışma ortamlarına benzersiz bir karakter kazandırıyor. Estetik ve fonksiyonelliği bir araya getiren bu parçalar, çalışanların motivasyonunu artırırken iş ortamlarının verimliliğine de katkı sağlıyor. Doğal malzemelerin sıcaklığını modern tasarımlarla buluşturan bu mobilyalar, ofislere benzersiz bir hava katıyor ve çalışanların yaşantısına ilham veriyor. Gösterişli tabut sandalyesinden, çok yönlü Flow Duvar Masası’na kadar, bu mobilyaların her biri, iş dünyasının dinamik ve yenilikçi ruhunu yansıtıyor. Görsel şıklığı ve işlevselliğiyle dikkat çeken bu mobilyalar, çalışma ortamlarında daha verimli ve ilham dolu bir çalışma deneyimi sunuyor.

Tüm bu ilginç tasarımlardan ilham almış hissediyor ve kendi ofis ortamlarınıza kişiselleştirilmiş tasarımlarla yenilik katmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bursa ofis kütük mobilya tasarımlarınız için bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir